Wiadomości z Włoch

Informacja turystyczna i kulturalna o Włoszech

PÓŁNOCNA GRECJA TOUR THESSALONIKI 2018

TOUR GRECIA DEL NORD DA SALONICCO 2018

CEL: CALCIDIKA
• KOD: WYCIECZKA PÓŁNOCNA GRECJA
• LICZBA DNI: 8
• LICZBA NOCY: 7
• TYP: WYCIECZKA

PROGRAM 1˚ Z WYJAZDEM W SOBOTĘ

SOBOTA – Przyjazd: po przybyciu na lotnisko w Salonikach zostaniesz przywitany przez kierowcę, który zabierze Cię do hotelu. Po rejestracji się w hotelu można wyjść na spacer do centrum, rozpoczynając zwiedzanie portu i promenady. Kolacja i nocleg w hotelu.

NIEDZIELA – Dzień wolny [lub opcjonalna wycieczka, (nie wliczona): Thessaloniki – Kerkini lake – Thessaloniki]
Po śniadaniu w hotelu będą mogli Państwo przez cały dzień zwiedzać Thessaloniki. Alternatywnie, można zarezerwować wycieczkę do jeziora Kerkini, położonego około 100 km na północny-wschód od Thessalonik, w naturalnie nietkniętym regionie, charakteryzującym się nietypowym bałkańskim krajobrazem w porównaniu do południowych krajobrazów wyspy Grecji. Jezioro Kerkini jest sztucznym jeziorem, ale wokół niego rozwinął się przez dziesięciolecia bardzo delikatny ekosystem, obecnie rozpoznany i chroniony jako rzadki. Jezioro jest domem dla setek gatunków ptaków, ponieważ znajduje się na ważnym szlaku migracyjnym z Bałkanów do Morza Egejskiego. Region ten jest również znany ze swojej rodzimej populacji bawołów. Nad jeziorem można wynająć łódź lub rower, wybrać się na przejażdżkę konną lub robić zdjęcia. Okolica zapewnia dzień pełen relaksu, a także wyjątkowe wrażenia kulinarne w jednej z wielu tradycyjnych tawern, słynących z produktów ekologicznych i mięsa bawolego. Po południu powrót do Salonik. Kolacja i nocleg w hotelu. [Koszt wycieczki: 57 euro za osobę].
Zajęcia rekreacyjne nie są wliczone w koszt wycieczki:
Wypożyczenie łodzi: 7,5 euro za osobę Jazda konna: 15 euro za osobę

PONIEDZIAŁEK – Thessaloniki – Meteory – Thessaloniki
Po śniadaniu w hotelu wyjazd z przewodnikiem do Kalambaki, małego miasta położonego w środkowej Grecji, znanego z tradycji wyrobu drewnianych przedmiotów, ale przede wszystkim z tradycyjnego malowania ikon religijnych, praktyki artystycznej, która tutaj trwa nieprzerwanie od stuleci. Odwiedzicie klasztory Meteorów, niezwykłe formacje geologiczne, które w przeszłości służyły jako miejsce schronienia i modlitwy dla zakonników. Dzisiaj do klasztorów, które przetrwały, z czasów bizantyjskich, można łatwo dotrzeć autobusem, ale kiedyś można było do nich dotrzeć jedynie przez trudne i męczące szlaki górskie. Klasztory wznosiły sie na szczycie gór, jakby zawieszone w powietrzu, stąd sugestywna nazwa meteorów. Wieczorem powrót do Thessalonik. Kolacja i nocleg w hotelu.

WTOREK – zwiedzanie miasta Thessaloniki z przewodnikiem

Po śniadaniu w hotelu spotkasz swojego przewodnika, który będzie towarzyszył Ci w odkrywaniu Thessalonik, miasta, które szczyci się historią długą 2300 lat od jego założenia przez Macedonów, a następnie przez panowania Rzymskie, Bizantyńskie i Osmańskie. Odwiedzą Państwo największe zabytki, takie jak Biała Wieża, Łuk Galeriusza, malownicze stare miasto z imponującą bizantyjską twierdzą, kościół Rotonda, tętniące życiem centrum miasta i kościół San Dimitri, patrona miasta. Przewodnik poprowadzi Was także do muzeum archeologicznego. Pod koniec tej trasy będziecie mogli poruszać się pewnie po mieście i swobodnie odkrywać jego piękno. Kolacja i nocleg w hotelu.

ŚRODA – Thessaloniki – Mount Athos Cruise – Thessaloniki

Po śniadaniu w hotelu, wyjazd w kierunku portu Ormos Panagias, aby wyruszyć na tajemniczą górę Athos, świętą górę religii prawosławnej, cały półwysep, do którego wstęp maja tylko mężczyźni, tylko po wydaniu pozwolenia na wizytę. Rejs pozwoli podziwiać klasztory zbudowane na wybrzeżu półwyspu, płynąc się po jednym z najbardziej przejrzystych morskich odcinków Grecji. W drodze powrotnej postój w mieście Ouranoupolis, gdzie będzie wolny czas na lunch lub kąpiel w morzu. Powrót do portu Ormos Panagias, aby wrócić do Thessalonik. Kolacja i nocleg w hotelu.

CZWARTEK – Thessaloniki – Pella – Vergina – Thessaloniki

Po śniadaniu w hotelu spotkasz swojego przewodnika, który będzie towarzyszył Ci podczas wycieczki do wykopalisk archeologicznych w Pella i Vergina. Pella, miejsce narodzin Aleksandra Wielkiego, została prawdopodobnie założona w V wieku pne przez króla Archelao. Po zwiedzeniu miejsca i muzeum, jednego z najpiękniejszych we współczesnej Grecji, kontynuacja do Verginy, starożytnej stolicy macedońskiego królestwa, gdzie dziś znajduje się pionierskie muzeum zbudowane na miejscu słynnych grobów, w tym Filipa II, ojca Aleksandra Wielkiego. Wizyta muzeum z wyjątkowymi znaleziskami zbroi i prac złotników okresu świetności królestwa macedońskiego jest jednym z najbardziej ekscytujących doświadczeń tej trasy. Po południu powrót do Thessalonik. Kolacja i nocleg w hotelu.

PIĄTEK – Thessaloniki – Dion – Mount Olympus – Thessaloniki

Po śniadaniu w hotelu spotkanie z przewodnikiem, który poprowadzi was do wykopaliska archeologicznego Dion, świętego miasta starożytnych Macedończyków, leży ono u podnóża Olimpu, mitycznej siedziby bogów. Obszar dawniej poświęcony kultowi Zeusa, wciąż zachowuje mistyczną atmosferę, inspirowaną obecnością imponującej góry i jej namacalnej siły magnetycznej. Po wizycie wykopalisk i muzeum mały spacer do tradycyjnego miasteczka Litochoro, gdzie będzie czas wolny na lunch o oddychanie wspaniałym powietrzem tego miejsca. Powrót do Thessalonik, kolacja i nocleg w hotelu.

SOBOTA – Dzień wolny w Thessalonikach
Po śniadaniu w hotelu będą mogli Państwo przez cały dzień zwiedzać Thessaloniki. Będziecie zaskoczeni pięknem pieszej lub rowerowej przejażdżki wzdłuż kilometrowej promenady, z której można podziwiać wspaniały, czasem ośnieżony szczyt Olimpu. Znajdziesz tu ogromną satysfakcję na zakupy w licznych sklepach, jakie oferuje centrum, a także w różnorodnych barach i tawernach, w których można skosztować dobrze znanej kuchni greckiej. Dla miłośników historii, muzeum bizantyjskie lub muzeum miejskie Białej Wieży w zasięgu ręki. Kolacja i nocleg w hotelu.

NIEDZIELA: Wyjazd po śniadaniu na lotnisko.

UWAGI:
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, w razie potrzeby
Transport zbiorowy lotnisko / hotel z czasem oczekiwania max. 1 godzinę na lotnisku
Wycieczkę można połączyć z pobytem na półwyspie Chalkidiki

Cena za osobę w dwuosobowym pokoju, półpensjonat 820 € za osobę
Suppl. Pokój pojedynczy euro 215.00,-
Zniżka dla trzeciej osoby dorosłej w pokoju dwuosobowym – euro 60
Zniżka dla dzieci 2-11.99 w pokoju dwuosobowym – euro 110

Dzieci 0-1,99 gratis bez prawa do miejsca siedzącego w autobusie

CENA ZAWIERA
7 noclegów

2 posiłki dziennie w 4* hotelu w Thessalonikach
Zbiorowe transfery z / do lotniska / hotelu
Transport podczas wycieczki zgodnie z planem
Przewodnik podczas wycieczek
Wejścia na stanowiska archeologiczne
Q.I. z ubezpieczeniem bagażu i ubezpieczeniem od rezygnacji z podróży

CENA NIE ZAWIERA
Lot do Thessalonik
Napoje przy posiłkach
Opcjonalne wycieczki
Wszystko, co nie zostało określone w paragrafie «Cena obejmuje»

Prosimy wypełnić formularz, aby zapytać o dostępność obiektu.

Przeczytałem i akceptuję ogólne warunki użytkowania portalu

Przeczytałem i akceptuję polityka prywatności

Przeczytałem i akceptuję warunki polityki RODO

associazione culturale polacco-sarda polacy_we_wloszech Sardinia Slow Experience Italia jaka lubisz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.