Wiadomości z Włoch

Informacja turystyczna i kulturalna o Włoszech

DISCOVER CRETA AUTENTICA 2018

DISCOVER CRETA AUTENTICA 2018

  • CEL: KRETA
  • LICZBA DNI: 8
  • LICZBA NOCY: 7
  • TYP: WYCIECZKA
  • NOCLEG: HB

Odkryj Autentyczna Kretę. Odkrywanie autentycznej Krety

Trasa: Iraklion – Dikteon Andron – Plateau Lassithi – Agios Nikolaos – Sitia – Go – Klasztor Toplou – Ierapetra – Zaros – Gortina – Festos – Spili – Vatos – Agouseliana – Lambini – Rethymno – Chora Sfakion – Agia Roumeli – Wąwóz Samaria – Chora Sfakion – Rethymno – Chania – Rethymnon – Arkadi – Knossos – Iraklion.

Ten kompleksowy plan wycieczki jest przeznaczony dla tych, którzy chcą poznać Kretę, komfortowo i szczegółowo. Wszystkie wizyty obejmują autobus z klimatyzacją i wykwalifikowanych przewodników z językiem włoskim, którzy będą pokazywać nie tylko piękne krajobrazy, ale także wielką historię Grecji, kolebki współczesnej cywilizacji. Kreta pozostanie w pamięci z obrazami pięknych plaż, majestatem starożytnych skarbów i widokami malowniczych miasteczek. Tradycje i lokalne smaki wzbogacą podróż.

7 nocy i 8 dni z wylotem w sobotę (od 01/04 do 31/10)

Cena na 998,00 € od osoby (wyloty gwarantowane min. 2 pary)

[Podatek jednorazowy 310 €; Obniżka dla dorosłej trzeciej osoby 10%; Obniżka dla dzieci od 4 do 13,99 lat -50%].

PROGRAM PODRÓŻY

DZIEŃ 1 Sobota: Przylot – Heraklion (B/D)

Przylot na lotnisko w Heraklionie i przejazd do hotelu w Heraklionie. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 2 Niedziela: Heraklion (B / D)

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na zakupy i relaks. Proponujemy, jako alternatywa zwiedzanie całodzienne wyspy Spinalonga, znanej w przeszłości jako ostatnia europejska kolonia dla trędowatych na kwarantannie. Można też odwiedzić pobliska wioske Kritsa – jedna z najbardziej malowniczych i zabytkowych -zbudowana w stylu amfiteatru na skalistym wzgórzu (Kastellos) ze słynnym kościołem Panagia Kera, wypełnionym bizantyjskimi freskami. Kolacja i nocleg w hotelu w Heraklionie.

DZIEŃ 3 Poniedziałek: Heraklion – Dikteon Andron – Altopiano Lassithi – Agios Nikolaos – Sitia (B-L-D)

Po śniadaniu, spotkanie z przewodnikiem, który będzie towarzyszył w zwiedzaniu Muzeum Archeologicznego w Heraklionie, jednego z największych muzeów w Grecji, z kolekcją sztuki minojskiej pełnego zabytków i artefaktów znalezionych właśnie na Krecie. Po wizycie w muzeum, wyjazd w góry Dikti – 900 m n.p.m. – gdzie znajduje sie Dikteon Andron, jaskinia, gdzie według legendy urodził się Zeus. Zjazd z góry poprzez Altopiano Lasithi, w kierunku Sitia, nadmorskiego miasta zbudowanego w stylu bardzo przytulnego amfiteatru. W Sitia można cieszyć się średnio 300 słonecznymi dniami w roku i uprawa winorośli i oliwek.

Kolacja i nocleg w Sitia.

DZIEŃ 4 Wtorek: Sitia – Vai – Klasztor Toplou – Ierapetra – Zaros (B / L / D)

Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Sitia w kierunku plaży Vai, słynącej z białego piasku i palm. Vai to największy naturalny las palmowy w Europie i należy do klasztoru Toplou, który będzie zwiedzany później wraz z muzeum i nieocenioną kolekcją ikon. Następnie przejazd do Lerapetra, miasta położonego najbardziej na południu wyspy, gdzie będzie czas wolny na odpoczynek na plaży przed obiadem. Lerapetra to bardzo stare miasto, bogate w historię. W 66 B.C. zostało podbite przez Rzymian, którzy odbudowali je, aby mogło się rozwijać. W czasach Cesarstwa Bizantyjskiego, Lerapetra była nadal prężnie rozwijającym się miastem. Została zniszczona trzy razy: przez Arabów w IX wieku, przez Wenecjan w XIII wieku i przez Turków w XVII wieku. Po południu wyjazd do ładnej górskiej wioski Zaros, znanej z wód termalnych, teraz butelkowanej i sprzedanej na całym terytorium Grecji. Kolacja w hotelu a potem atrakcje kreteńskiej nocy (tradycyjna kreteńska muzyka i tańce). Nocleg w hotelu w Zaros.

DZIEŃ 5 Środa: Zaros – Gortina – Festos – Spili – Vatos – Agkouseliana – Lampini – Rethimno (B-L-D)

Śniadanie w hotelu. Zaczynamy dzień od Zaros, w dolinie Messara, gdzie znajdują się ruiny Gortiny. Gortina była rzymską stolicą Krety i Cyreny i była zamieszkana około 3200 p.n.e. Następnie odwiedzimy wykopaliska archeologiczne Festo i jego pałac, ważny ośrodek cywilizacji minojskiej. Kontynuując drogę do Rethimno, przystanek w tradycyjnej kreteńskiej wiosce Spili, u stóp góry Vorizi. Spili słynie z weneckiej fontanny z długim rzędem głów lwów. Wzdłuż drogi do Rethimno zatrzymamy się w wiosce Vatos, znanej z produkcji napoju Raki. Obiad w tawernie kreteńskiej w miejscowości Agkouseliana, z potrawami opartymi na naturalnych produktach dostarczanych przez pobliskie gospodarstwo. Wyjazd po obiedzie w kierunku górskiej wioski Lampini, aby zwiedzić kościół i muzeum Panagia. Przyjazd do Rethimo, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 Czwartek: Rethimno – Chora Sfakion – Agia Roumeli – Wąwóz Samaria – Chora Sfakion – Rethimno (B-L-D)

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do portu Chora Sfakion, gdzie łodzią można dotrzeć do Agia Roumelli. Położony w jednym z najdzikszych regionów Krety, znajduje się przy wyjściu z wąwozu Samaria, najbardziej znanego i sugestywnego wąwozu Grecji. Agia Roumeli to spokojna miejscowość, położona między wysokimi i dzikimi górami oraz długą plażą z drobnego żwiru, która wpada do czystego i głębokiego libijskiego morza. Agia Roumeli jest odizolowana, nie jest dostępna drogą lądową, ale tylko drogą morską lub pieszo przez wąwóz.

Rumeli jest odosobniony, nie można do niego dojechać od lądu, ale tylko drogą morską lub pieszo przez wąwóz. Po wizycie w wąwozie, czas wolny, aby popływać w morzu i zjeść obiad, przed powrotem łodzią do Chora Sfakion, skąd autobusem powrócimy do Rethymno.

Kolacja i nocleg w hotelu w Rethymno.

Alternatywnie, dla tych, którzy chcą doświadczyć wrażeń wędrówki wzdłuż wąwozów, można to zrobić w Gole di Impros (z przewodnikiem), to 8-kilometrowy kanał znajdujący się w pobliżu Chora Sfakion i biegnący równolegle do wąwozu Samaria. Jego najwęższa część ma szerokość 1,60 m między pionowymi ścianami, kończy w miejscowości Kommitades, gdzie będzie czekał autobus. Czas wolny na relaks, kąpiel i obiad. Potrzebne są wygodne buty do chodzenia, jak również kapelusz w okresie letnim. Zejście trwa około 2-3 godzin bez przerw i wymagany jest dobry stan fizyczny.

DZIEŃ 7 piątek: Rethimno – Chania – Rethimno – Arkadi – Cnosso – Heraklio (B-L-D)

śniadanie w hotelu. Wyjazd nadbrzeżna droga na północ, prowadząca przez turystyczne miasteczko Georgioupolis, słynące z pięknych plaż, następnie miasto Souda, gdzie można odwiedzić “Cimitero degli Alleati”, cmentarz zaprojektowany przez architekta Louis de Soissons. Kontynuacja wycieczki w mieście Chania, a następnie powrót do Cytadeli w Rethimno i zwiedzanie jego twierdzy. Zbudowana przez Wenecjan w 1573 do obrony miasta, wpadła w ręce Osmian w 1646. Po wizycie w twierdzy, obiad w Rethimno, a następnie wyjazd w kierunku klasztoru Arkadi, pięknego przykładu lokalnej architektury, z jego wspaniałą fasadą. Następnie wyjazd do Heraklionu, gdzie zwiedzimy wykopaliska archeologiczne w Knossos i jego pałac, który znajduje się 5 km od miasta. Na ruinach wioski z epoki neolitu zbudowano pierwszy Pałac minojski (1900 p.n.e.), gdzie rządziła dynastia Minosa. Riuny zostały odkryte w 1878 przez Minosa Kalokairinos. Wykopaliska w Knossos rozpoczęły się w 1900 roku d.C. przez angielskiego archeologa Sir Arthura Evansa i trwały 35 lat.

Po wizycie w Knossos, powrót do Heraklionu. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8 Sobota: Heraklion – wyjazd (B)

Po śniadaniu w hotelu, przejazd na Lotnisko Heraklion.

B: śniadanie

L: obiad

D: Kolacja

 

W cenie zawarte:

3 noce w 3* hotelu w Heraklion z H/B

1 nocleg w 3* Hotel Sitia H/B

1 nocleg w hotelu 3* w Zaros z H/B (noc kreteńska)

2 noce w hotelu 3* Superior w Rethimno z H/B

5 obiadòw (Agios Nikolaos, Ierapetra, Anguseliana, Agia Roumelli, Rethimno)

Transfer z/na lotnisko w Heraklionie

Klimatyzowany transport autobusowy.

Bilet na statek wycieczkowy Chora Sfakion-Agia Rumeli

Włoskojęzyczny Przewodnik od poniedziałku do piątku w cenie

Typowa noc kreteńska z kolacją we wtorki (nielimitowane lokalne wino w cenie)

Opłata rejestracyjna z ubezpieczeniem medycznym i ubezpieczeniem od anulowania podroży

Nie wliczone:

Wejścia do muzeów i stanowisk archeologicznych

Wejście do wąwozów Samarii

Wejście do wąwozów Inbros

Napoje do posiłków

Wycieczki fakultatywne (wyspa Spinalonga i wioska Kritsa)

Podatek turystyczny

Napiwki

Wszystko nie wymienione jako “w cenie”

Warunki:

-Wycieczka potwierdzona do 3 tygodni przed datą wyjazdu;

-program może być modyfikowany dla potrzeb operacyjnych i logistycznych, pozostawiając nienaruszony klimat trasy.

Prosimy wypełnić formularz, aby zapytać o dostępność obiektu.

Przeczytałem i akceptuję ogólne warunki użytkowania portalu

Przeczytałem i akceptuję polityka prywatności

Przeczytałem i akceptuję warunki polityki RODO

associazione culturale polacco-sarda polacy_we_wloszech Sardinia Slow Experience Italia jaka lubisz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.